Parochies H. Augustinus, HH. Maria en Jozef, Maria Sterre der Zee en De Vier Evangelisten
Traditiegetrouw vertrekt er op zaterdagavond 15 maart een bus naar de Sint Jozef kerk, de Papegaai, Kalverstraat 58 in Amsterdam waar wij om 20:30 uur deelnemen aan de heilige mis ter voorbereiding op de Stille Omgang. Hierna starten wij vanaf het Spui de eeuwenoude route die de pastoor van de Oude Kerk in 1345 liep nadat hij getuige was geweest van een eucharistisch wonder dat geschiede…
Het Mirakel van Amsterdam, de hostie die een zieke uitbraakte, werd in het haardvuur geworpen maar verbrandde niet waarna de Hostie in een plechtige Mirakelprocessie weer naar de kerk werd teruggebracht.
De Stille Omgang is bij uitstek een bedevaart rond het allerheiligste sacrament, zoals deze vroeg in de 14e eeuw is ontstaan. Na gedurende de reformatie verboden te zijn geweest ontstond in 1880 een snelgroeiende beweging van belangstellenden die zich organiseerde onder de naam Gezelschap van de Stille Omgang die de bedevaart tot op heden organiseert. Op het ogenblik nemen er ongeveer 2500 mensen vanuit heel Nederland aan deel waarbij rond de 60 deelnemers uit onze parochies
Het is belangrijk de traditie te eerbiedigen dat de omgang stil is. Dit betekent dat er dus niet hardop gebeden, gepraat of gezongen wordt en in een rustig tempo in zwijgende verbondenheid door de deelnemers wordt gelopen. De Omgangers weten zich al biddend en mediterend verbonden met Jezus Christus die zich aan alle mensen van goede wil geeft als leeftocht voor onderweg. Ook wordt er geen bijzondere kledij of zichtbare attributen gedragen zoals de rozenkrans. Deze traditie stamt uit de tijd dat publiek vertoon van katholieke devotie in Amsterdam niet werd getolereerd. Een andere traditie was dat ouders hun kinderen pas meenamen op deze late tocht als zij oud genoeg waren Een hele eer voor het kind om mee te mogen! Ouders zet deze traditie voort en neem uw kinderen mee.
De Gebedsintentie van de Stille Omgang 2025 is: “Vanwege het Mirakel: Luister naar de stem van God, Zijn oproep aanvaarden”. Voor meer informatie zie www.stilleomgang.nl
De Stille Omgang duurt ongeveer een uur waarna wij rond 23:30 uur weer uit Amsterdam vertrekken. De kosten bedragen € 25, = inclusief broodjes en sap op de terugreis. Jongeren onder de 18 jaar en studenten kunnen voor € 15,= mee.
Wijziging Opstapplaatsen:
Daar wij nu met 4 parochies op bedevaart gaan en 6 opstapplaatsen teveel tijd gaat kosten hebben wij helaas moeten besluiten om Voorschoten en Katwijk te laten vervallen. De inschrijving voor de Stille Omgang 2025 gaat dit jaar via de Haagse Bedevaarten.
17:30 uur Voorburg voormalige O.L.V. Kerk Laan van Noi 1
17:50 uur Den Haag H. Jacobuskerk Parkstraat 65A
18:30 uur Wassenaar Sint Willibrorduskerk Kerkstraat 77
18:50 uur Oegstgeest RK H. Willibrord Rhijngeesterstraatweg 35 Aanmelding via de inschrijflijst achterin de kerk of via email naar dehaagsebedevaarten@gmail.com met vermelding van telefoonnummer en parochiekern met overmaking van € 25,= naar bankrekening NL43 INGB 0000 432545 t.n.v. Broederschap v/d ‘s-Gravenhaagse Processie naar O.L.V. van Kevelaer onder vermelding van “Stille Omgang 2025”.